Harmonogram

Regionální kola - leden únor 2024
Semifinále - 11. března 2024
Finále - 22. března 2024
Galavečer-Kantorský bál - 23. března 2024


 

Sledujte nás na You Tube

Zahájení 30. ročníku ankety

Studio Zlatý Ámos
Aktuální informace

Jděte do toho ...
rady Zlatých Ámosů

Jak to vidí Ámos
Vzpomínka na zážitek a doporučení

Minutový učitel
Finalisté vás za minutu něco naučí

Najdete nás také na Instagramu a Facebooku

   

Semifinále začíná za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Drábková Petra <br />Jánošková Zuzka <br />Michálková Petra <br />Oulíková Zuzana <br />Popelková Adéla <br />Procházka Jaromír <br />Šafránková Petra <br />Šuralová Emilie <br />Tůmová Jitka <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Adamec Filip <br />Černá Pavla <br />Eliášová Sylva <br />Janičatová Olga <br />Knorová Kateřina <br />Skovajsová Veronika <br />Šimečková Lucie <br />Vaisová Štěpánka <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Svobodová Zuzana <br /> <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Drobná Nikola <br />Kumstýřová Jaroslava <br />Maršinská Marketa <br />Rasochová Lenka <br />Simon Dominik <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Míšková Ivana <br />Vojtěch Petr <br />Vorlíček Pavel <br /> <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Menšík Martin <br />Nývltová Kamila <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Macháčková Lenka <br /> <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Fochrová Jarmila <br />Gintherová Marie <br />Havlíček Jakub <br />Kosinová Vendula <br />Kristová Mgr. Kateřina <br />Mitana Libor <br />Pospíšilová Eliška <br />Suchá Mia <br />Suchánková Jana <br />Valouchová Dagmar <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Floksová Melina <br />Mrkvanová Martina <br />Pavelec Rostislav <br />Tofel Tomáš <br />Valíček Adam <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Chromíková Renata <br />Náplava Josef <br />Polášková Alena <br />Schejbal Miroslav <br />Šimoníková Tereza <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Fedorková Zita <br />Kopřivová Ivana <br />Lefler David <br />Peňázová Sandra <br />Sůvová Michaela <br />Šrejma Jaroslav <br />Vališ Josef <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Kolář Roman <br />Zabloudilová Marie <br /> <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Franc Jan <br />Kotrčková Eva <br />Nováková Eliška <br /> <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Lorencová Kristýna <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Pertl Ladislav

Porota vyřadila neplatné a neúplné přihlášky. Všichni zde zveřejnění postupují do regionálních kol. GRATULUJEME! Informace o regionálních kolech viz odkaz v horní liště.

Pertl Ladislav
Střední škola pedaogická hotelnictví a služeb, Litoměřice
Dlouhá 6
41201
Litoměřice
Ústecký kraj
Postupuje do semifinále

Charakteristika

Pan Učitel s velkým P a U, ano řeč je o Ladislavu Pertlovi, protože jako člověk je nesmírně fajn a jako učitel je super. Každá odborná škola by si zasloužila takového učitele. Nikdy jsme nezažili slovo NE, vždy dokáže poradit, vysvětlit, podržet a hlavně motivovat. Je to učitel odborných předmětů a vaření ve cvičné kuchyňce.
Vaření pod jeho taktovkou milujeme a vždy se těšíme, co si připravíme. Když máme teoretickou část, vždy nám látku vysvětlí a hned dá několik příkladů z praxe, které si člověk hned zapamatuje. Jeho hodiny jsou plné receptů, zážitků a vtipů (je to velký šprýmař a srší stále úsměvem a dobrou náladou).
Ve škole pořádá gastronomické večery, které zavedl kvůli nám, abychom viděli netradiční suroviny a úpravy. Často k nám do školy zve známé tváře se kterými vaříme (Markéta Hrubešová, Martin Polačko, ….). Některé večery jsou tematické, kde vaříme pod taktovkou Thajské, Vietnamské nebo i Španělské kuchařky.
Určitě nemůžeme zapomenout na soutěže, které jsou díky panu Pertlovi velkým úspěchem naší školy. Za zmínku stojí poslední velký úspěch, který jsme vyhráli a stali se absolutními vítězi v celorepublikové soutěži, které se účastnilo 150 studentů z celé ČR.
Přes prázdniny vymyslel Velkou letní kuchařskou soutěž, které se mohl zúčastnit každý mladý začínající kuchař. Soutěž měla velké finále na Zahradě Čech a byla to velká paráda.
Letos jsme Pana Učitele poprosili, aby moderoval náš maturitní ples a co myslíte, jaká byla jeho odpověď?? Máte pravdu bylo to ANO. Myslíme si, že je to právě on, kdo nás za ty čtyři roky studia zná nejvíce a ví o nás hodně.
Jak už jsme psali, je to člověk, který chce, umí, dokáže, nekouká napravo nalevo a snaží se nám studentům dát to nejlepší a „přitáhnout“ nás k řemeslu.

Příhoda

Vybrat jednu příhodu je velmi těžké. Každá akce, každý den je něco, co si budeme pamatovat hodně dlouho.
Ale myslíme si, že bobování na praxi bylo asi to nej.
Jako škola jezdíme na třítýdenní praxe na hory do Špindlerova Mlýna a Harrachova. Pedagogický dozor se na praxi střídá po týdnu a myslím, že není tajností, že týden s panem učitelem Pertlem je plný zážitků.
On nás prostě po odpracovaných hodinách nenechá ležet na pokoji a vždy má vymyšlen nějaký program.
Jedno odpoledne zaklepal na pokoje a řekl: „Jdeme se koulovat a bobovat“. Nejprve se nikomu nechtělo, přeci jen máme věk kdy tohle není asi přesně to, co chceme dělat. Ale řekli jsme si co, budeme na vzduchu. Hned jak jsme vyšli ven dostali jsme nálož studeného sněhu, který si pan učitel připravil. Během chvilky se zvrhla neskutečná koulovačka, která neměla konce. Ale ukázalo se, že to není vše, co si na nás připravil. Najednou se objevily modré odpadkové pytle a začala bobovačka. Něco tak zábavného a legračního jsme nikdo určitě nečekal. A na to, jak se nám nechtělo, tak tohle bylo nejkrásnější odpoledne které jsme zažili. I když oblečení nám schlo na topení dva dny a modřiny se hojily ještě déle.
Někdy nám přijde, že pan učitel je ještě větší puberťák než my. On je prostě nejlepší učitel ať už vyhraje Zlatého Amose nebo ne. Pro nás je ten NEJ.

Zpět na seznam kandidátů