Harmonogram

Příjem přihlášek: 5.10. - 31.12. 2021
Regionální kola: končí 18. února 2022
Semifinále: 10. března 2022
Finále: 25. března 2022
Kantorský bál: 26. března 2022

Nový ročník začíná za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Cinglová Květa <br />Černík Marek <br />Doležal Jiří <br />Kašpárková Kateřina <br />Koráb Jakub <br />Lacmanová Zdeňka <br />Machačíková Markéta <br />Sedláková Jana <br />Urbanová Zuzana <br />Vágnerová Kateřina <br />Valášek Marek <br />Volaříková Sandra <br />Zahrádková Lenka <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Dobřichovská Tereza <br />Chlivényiová Aranka <br />Lédlová Monika <br />Miškovský Pavel <br />Mlynář Petr <br />Nedvědová Marie <br />Němcová Jitka <br />Onderková Monika <br />Plešingrová Petra <br />Podpěra Jan <br />Poláková Markéta <br />Prokešová Lucie <br />Šlesingerová Michaela <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Pertl Ladislav <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Šírová Jana <br />Vorlíček Pavel <br /> <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Hainiš Jan <br />Sajdl Tomáš <br />Ulrichová Milada <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Doležalová Jiřina <br />Kováčová Lucie <br /> <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Hlávka Nezhybová Adéla <br />Polzerová Romana <br />Povýšilová Kateřina <br />Sahajová Eliška <br />Sedlářová Bronislava <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Bugla Lucie <br />Holata Tomáš <br />Hrbáčová Sandra <br />Závodná Renata <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Hanáčková Denisa <br />Liška Ondřej <br />Machovský Jiří <br />Pírková Lenka <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Doležal Přemysl <br />Hajný Radek <br />Lončaričová Leona <br />Němečková Alena <br />Novotná Miroslava <br />Ostrezi Jana <br />Pernica Marek <br />Šebesta Zdeněk <br />Valenta Roman <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Čermáková Ivona <br />Fikarová Nikola <br />Prokopová Pavla <br />Punčochářová Šárka <br /> <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Žádní kandidáti <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Mach Josef <br />Švugerová Kateřina <br />Vítová Jitka <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Vocílková Radka

Vocílková Radka
Gymnázium pod Svatou Horou
Balbínova 328
261 01
Příbram
Středočeský kraj
Postupuje do semifinále
Středočeská Ámoska 2019.

Charakteristika

Naše paní učitelka Vocílková je opravdu výjimečný kantor. Místo klasické jedné charakteristiky, jsme se rozhodli, napsat jich hned několik. Je to lepší varianta, protože každý z nás může vyjádřit svůj názor.

Naší hrdinkou se stala paní učitelka Radka Vocílková, která s námi musela bojovat s angličtinou.
Než jsme se dostali na gymnázium, každého z nás vyučovalo spoustu učitelů anglického jazyka, dokonce i zde, na naší současné škole nebyla paní Vocílková jedinou, která se s námi při hodinách angličtiny setkávala. Přesto byla a je pro nás nejlepší.
Na našem začátku jsme nebyli příliš dobrými studenty, práce s námi byla složitá, nešlo to vždy podle představ a nestíhali jsme vše podle osnovy. Ale to jen díky tomu, že naší paní učitelce opravdu záleželo na tom, aby jsme všechno pochopili. Měla s námi hodně trpělivosti a i přesto všechno, pro nás dělala výuku zábavnou. Zpestřily ji hry, která si pro nás připravila a byla naší druhou maminkou.
Tento rok moje třída bohužel dostala jiného vyučujícího na angličtinu, což nás všechny hrozně mrzí. Neříkám, že by naše současná paní učitelka byla špatná, ale chybí nám naše hrdinka, která si rozhodně zaslouží vyhrát.
*

Paní učitelka Vocílková je jedna z našich učitelek na anglický jazyk. Když jsem se na konci prvního ročníku dozvěděla, že naše škola získá novou posilu a právě naše skupina ji získá, byla jsem poněkud skeptická. Přeci jenom, výměna učitelek u tak důležitého předmětu mě děsila. Teď se blížím na konec prvního pololetí třetího ročníku a na hodiny angličtiny v druhém ročníku vzpomínám nejraději. Byly to plně nabité hodiny, které bývaly velmi dobře uspořádané. Hodiny srozumitelného vysvětlení nové látky, které byly doplněny smíchem a jakýmsi kouzlem, mě pomalu ujišťovaly, že angličtina může být i zábava. Nikdo se nebál na cokoli zeptat nebo říct něco nahlas. V tu chvíli se člověku uleví a povídá mu to samo. Za to jsem byla opravdu vděčná, protože já osobně mívám strach z toho, že řeknu něco špatně a ztrapním se. Velmi důležité pro mě bylo také to, jak v takové krátké době jsme si k sobě našli cestu. Protože tento rok paní učitelku Vocílkovou nemáme, začala jsem přemýšlet, zdali by bylo možné doučování. Mám totiž pocit, že právě ona mi byla schopná nejlépe vysvětlit různá pravidla, která mám pořád v hlavě. Mrzí mě, že jí letošní ročník nemáme, ale jak už jsem řekla, vzpomínám na její hodiny opravdu s láskou.
*

Paní učitelka Vocílková učí anglický jazyk na naší škole již druhým rokem. Dále má zkušenosti s německým a švédským jazykem. Kromě této práce má vlastní jazykovou školu, kde vede kurzy angličtiny pro všechny věkové skupiny. Díky této kombinované práci není jako ostatní učitelé. Angličtinu vyučuje příjemným způsobem. Na začátku každé hodiny si s námi povídá o osobním životě,.Při zadané práci všechny obchází a osobně s námi konzultuje naše chyby. Její příprava do hodiny je úžasná a neobvyklá – v první polovině vyučuje klasickou teorii a ve druhé polovině má připraven vlastní program, a to v podobě nějaké hry se zaměřením na probíranou látku. 95 % výuky probíhá v angličtině. Sám jsem mohl u ostatních vidět, že dochází v jazyce ke zlepšení. Při jejích hodinách si nepřipadáme otrávení a zničení, nýbrž velice uvolnění. Je to nejspíše proto, že patří mezi nejpozitivnější učitele s dobrou náladou. Nebýt paní učitelky Vocílkové, angličtina je dodnes můj nepřítel.
*

Paní učitelku Vocílkovou jsem měla na anglický jazyk. Na rozdíl od ostatních učitelů věděla jak z naší ( introvertní skupiny ) dostat alespoň větu anglicky. Procvičovala s námi zábavnou formou her, kdy jsme chodili po třídě a povídali si ve dvojicích. Pokud někdo z nás měl otázku tak byla moc ráda, že se na něco ptáme a s radostí na ní odpověděla. Když nám některé časy nešly tak je s námi probírala důkladněji , aby se ujistila, že je zvládáme. Věděla o každém z nás na jaké úrovni angličtiny je a dokázala vlastním přístupem poradit s problémem. Ptala se nás, jak nejlépe pochopíme danou látku. Jestli je lépe, když nám vysvětlí ještě jednou podmínky nebo jestli látku chceme procvičit v učebnici. Jednoznačně za mě nejlepší učitel angličtiny!
*

U čeho bych tak mohla začít? Naše paní učitelka má spousty kladných vlastností a možná se Vám zdá jako malá, křehká žena, která nedokáže zvýšit hlas a už vůbec ne si sjednat pořádek ve skoro 30 členné třídě, ale opak je pravdou! Naše paní učitelka je přesně ten typ, který dokáže celou třídu přimět k tomu, aby dávali pozor a Anglickému jazyku se věnovali co nejvíc to jde a to jenom pouhou hrou, písničkou nebo čímkoliv podobným. Dokáže vymyslet spoustu způsobů výuky, aby hodina bavila co nejvíce členů třídy a to mě na ní nejvíce fascinuje. Učí tak, aby bylo vidět, že tento jazyk baví i jí. Obdivuji ji také za to, že dokáže mít chladnou hlavu a řešit vše, tak jak má, i když situace není vůbec příjemná. Paní učitelky si velice vážím. Ne jen proto, protože je to můj nejoblíbenější vyučující na škole, ale hlavně proto, protože je velmi přátelská a komunikativní a to je jedna z nejdůležitějších vlastností, kterou by měl učitel mít.
*

Zlatý Ámos je soutěž určená pro nejlepší učitele z Česka. Ale Zlatým Ámosem může být jen jeden. A podle mě by jím měla být paní učitelka angličtiny Radka Vocílková z našeho Gymnázia pod Svatou Horou v Příbrami. Paní učitelka dle mého názoru vyznává styl vyučování, kde nechce jen dobře naučit, ale i své studenty zaujmout poutavým výkladem, prací s aplikacemi na počítačích nebo různými hrami.
Přestože paní učitelka přišla na naší školu teprve ve školním roce 2017/2018, i za tuto dobu jsme si ji stihli velmi oblíbit. A to hlavně protože se do nás nesnaží nudně nahustit fakta, ale vyznává metodu Jana Ámose Komenského ,,škola hrou“. Jak jsem již zmínil, tak paní Vocílková nás umí zaujmout a tím pádem má i svou přirozenou autoritu, kterou si nemusí vykřičet. Paní učitelka velmi ráda pomůže a neváhá vyjít vstříc žákům, kteří nejsou jazykově nadaní. Na první pohled je velmi příjemná, sympatická, milá a takový by dle mého názoru učitel měl být.

Příhoda

S paní učitelkou Vocílkovou jsme neměli mnoho času zažít nějaký zajímavý zážitek. Měla nás pouhý rok na angličtinu. Přesto máme jeden zážitek, na který bychom si vzpomněli. Je sice malý a proběhl rychle, přesto byl záživný.
Tento týden to bude rok a většina z nás si ho vybavuje do teď. Byl poslední den školy před Vánocemi, ráno jsme měli vánoční koncert na Svaté Hoře a poté besídku. Tam jsme si rozdali dárky, poblahopřáli, atd … Zbývalo deset minut do odchodu ze školy a do naší třídy vešla paní učitelka Vocílková. Přišla nám srdečně poblahopřát a dala nám čokoládu. Jako jediná ze všech pedagogů na škole obešla třídy, které učila, a dala jim dárek. Takový přístup jsme nikdy nezažili.

Zpět na seznam kandidátů

Stříbrný partner

Zlatý mediální partner

 

 

Partneři Zlatý Ámos 29. ročník

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
CK2
ČMOS PŠ
EKO KOM a.s.
Fly United
Berchtold
Alkom
ČT edu
NPDM
Království železnic
MP Education
Hlavní město Praha
Efko
Mlékárna Valašské Meziříčí

Mediální partneři Zlatý Ámos 29. ročník

Dětská tisková agentura
ČT: D
Právo
Týdeník školství
Adam.cz
řízení školy
České novinky
Amos vision