Harmonogram

Regionální kola - leden únor 2024
Semifinále - 11. března 2024
Finále - 22. března 2024
Galavečer-Kantorský bál - 23. března 2024


 

Sledujte nás na You Tube

Zahájení 30. ročníku ankety

Studio Zlatý Ámos
Aktuální informace

Jděte do toho ...
rady Zlatých Ámosů

Jak to vidí Ámos
Vzpomínka na zážitek a doporučení

Minutový učitel
Finalisté vás za minutu něco naučí

Najdete nás také na Instagramu a Facebooku

   

Semifinále začíná za

Účast kandidátů v jednotlivých regionech

<strong>Hlavní město Praha</strong></br />
Drábková Petra <br />Jánošková Zuzka <br />Michálková Petra <br />Oulíková Zuzana <br />Popelková Adéla <br />Procházka Jaromír <br />Šafránková Petra <br />Šuralová Emilie <br />Tůmová Jitka <br /> <strong>Středočeský kraj</strong></br />
Adamec Filip <br />Černá Pavla <br />Eliášová Sylva <br />Janičatová Olga <br />Knorová Kateřina <br />Skovajsová Veronika <br />Šimečková Lucie <br />Vaisová Štěpánka <br /> <strong>Karlovarský kraj</strong></br />
Svobodová Zuzana <br /> <strong>Ústecký kraj</strong></br />
Drobná Nikola <br />Kumstýřová Jaroslava <br />Maršinská Marketa <br />Rasochová Lenka <br />Simon Dominik <br /> <strong>Liberecký kraj</strong></br />
Míšková Ivana <br />Vojtěch Petr <br />Vorlíček Pavel <br /> <strong>Královéhradecký kraj</strong></br />
Menšík Martin <br />Nývltová Kamila <br /> <strong>Pardubický kraj</strong></br />
Macháčková Lenka <br /> <strong>Olomoucký kraj</strong></br />
Fochrová Jarmila <br />Gintherová Marie <br />Havlíček Jakub <br />Kosinová Vendula <br />Kristová Mgr. Kateřina <br />Mitana Libor <br />Pospíšilová Eliška <br />Suchá Mia <br />Suchánková Jana <br />Valouchová Dagmar <br /> <strong>Moravskoslezský kraj</strong></br />
Floksová Melina <br />Mrkvanová Martina <br />Pavelec Rostislav <br />Tofel Tomáš <br />Valíček Adam <br /> <strong>Zlínský kraj</strong></br />
Chromíková Renata <br />Náplava Josef <br />Polášková Alena <br />Schejbal Miroslav <br />Šimoníková Tereza <br /> <strong>Jihomoravský kraj</strong></br />
Fedorková Zita <br />Kopřivová Ivana <br />Lefler David <br />Peňázová Sandra <br />Sůvová Michaela <br />Šrejma Jaroslav <br />Vališ Josef <br /> <strong>Kraj Vysočina</strong></br />
Kolář Roman <br />Zabloudilová Marie <br /> <strong>Jihočeský kraj</strong></br />
Franc Jan <br />Kotrčková Eva <br />Nováková Eliška <br /> <strong>Plzeňský kraj</strong></br />
Lorencová Kristýna <br />

Upozornění na novinky e-mailem

Historie

Zlatý Ámos - 23. ročník, šk. rok 2015-2016

"Pojďme si hrát", vzkazuje Zlatý Ámos 2016 Jan Flídr.

"První červen již tradičně patří našim dětem. Je to den, jehož cílem je upozornit širokou veřejnost na práva a potřeby dětí (právo na život bez násilí, právo na zdraví, právo na život a budoucnost v míru, právo na dostatek jídla a pití, právo na život bez dětské práce a vykořisťování, právo na rovnost pohlaví, právo na nedotknutelnost lidské důstojnosti, právo na vzdělání). Přičemž první podnět k vyhlášení tohoto významného dne, který by oslavoval děti, vznikl v Turecku při založení Národního shromáždění v dubnu 1920. Jedním ze smyslů Mezinárodního dne dětí je, že rodina by měla být pohromadě a věnovat se sama sobě. V očích dětí je pak vnímán jako den sportovních akcí, zábavy a her, tak neseďme a pojďme si hrát…".

30. května 2016pokračování článku

Naučte se hymnu Zlatého Ámose

Tuhle písničku zpívá porota při zahájení každého regionálního kola. Zazpívejte si ji s námi!

Zahájeno, čekáme na první nominace!

V pondělí 5. října byl slavnostně odstartován 23. ročník ankety Zlatý Ámos. Od této chvíle můžete posílat nominace svých oblíbených učitelek a učitelů.


V pokračování je fotogalerie ze zahájení.

05. října 2015pokračování článku

Ministryně školství o anketě Zlatý Ámos

Ve čtvrtek 24. září navštívil ředitel ankety Zlatý Ámos Slávek Hrzal ministryni školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinu Valachovou. "Bylo to velmi příjemné setkání, paní ministryně anketu zná a podporuje ji," říká Slávek Hrzal. A co o anketě řekla paní ministryně? Poslechněte si její slova.

24. září 2015pokračování článku

Hrajeme si s Ámosem

logo for toysZveme vás na veletrh FOR TOYS na výstaviště v Praze Letňanech. Od čtvrtka 8. října až do neděle 11. října nadete ve vstupní hale stánek Dětské tiskové agentury a ankety Zlatý Ámos.

22. září 2015pokračování článku


Nominovaní kandidáti

Bečková LucieBečková Lucie

ZŠ Na Pražské Pelhřimov
Pelhřimov
Postupuje do semifinále
Bieliková EvaBieliková Eva

ZŠ Lesní
Liberec
Postupuje do semifinále
Ámoska Libereckého kraje 2016.
Budínská EvaBudínská Eva

Základní škola, Jičín
Jičín
Přihláška kompletní
Čurda MatějČurda Matěj

Základní škola, Ostrava-Poruba, A. Hrdličky 1638, příspěvková organizace
Ostrava-Poruba
Přihláška kompletní
De Bolle LenkaDe Bolle Lenka

Gymnázium Kadaň
Kadaň
Přihláška kompletní
Dufková LenkaDufková Lenka

Základní škola
Tišnov
Postupuje do semifinále
Faltová JiřinaFaltová Jiřina

ZŠ Šumava
Jablonec nad Nisou
Přihláška kompletní
Flídr JanFlídr Jan

ZŠ 5.května
Dvůr Králové nad Labem
vítěz
Fréharová LenkaFréharová Lenka

Základní škola Zábřeh, Boženy Němcové
Zábřeh
Postupuje do finále
Ámoska Olomouckého kraje 2016.
Fridrichová Jelínková IllonaFridrichová Jelínková Illona

ZŠ Bosonožská
Brno
Přihláška kompletní
Halouzková KateřinaHalouzková Kateřina

Základní škola a Mateřská škola Podolí
Podolí
Přihláška kompletní
Hasala IvoHasala Ivo

Základní škola a gymnázium Vítkov, příspěvková organizace
Vítkov
Postupuje do finále
Hlaváčová AlenaHlaváčová Alena

ZŠ a MŠ Šromotovo
Hranice
Přihláška kompletní
Chvostková MonikaChvostková Monika

Obchodní akademie Ostrava-Poruba
Ostrava
Přihláška kompletní
Jakl PavelJakl Pavel

Základní škola
Litomyšl
Přihláška kompletní
Kolašínová ZuzanaKolašínová Zuzana

Základní škola a Mateřská škola, příspěvková organizace
Slatinice
Přihláška kompletní
Kondler PetrKondler Petr

Základní škola Zábřeh, Boženy Němcové 1503/15, okres Šumperk
Zábřeh
Přihláška kompletní
Kopeček MartinKopeček Martin

Janáčkovo náměstí 17
Krnov
Přihláška kompletní
Kunclová JanaKunclová Jana

ZŠ Vladislava Vančury
Praha 5 Zbraslav
Postupuje do semifinále
Kupčíková JarmilaKupčíková Jarmila

ZŠ Mladí
Orlová-Lutyně
Přihláška kompletní
Ledabylová DagmarLedabylová Dagmar

Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace
Slušovice
Přihláška kompletní
Ležák MartinLežák Martin

Ždírec nad Doubravou
Ždírec nad Doubravou
Přihláška kompletní
Lorencová JanaLorencová Jana

Základní škola Zlín, Mikoláše Alše 558, příspěvková organizace
Zlín
Přihláška kompletní
Machů OndřejMachů Ondřej

Gymnázium Christiana Dopplera
Praha
Přihláška kompletní
Matematický Ámos 2016
Michálková AlenaMichálková Alena

Základní škola a Mateřská škola Černovice, příspěvková organizace
Černovice
Postupuje do finále
Ámoska Vysočiny 2016. Dětská Ámoska 2016.
Mikešová RadkaMikešová Radka

Reálné gymnázium a základní škola města Prostějova, Studentská ul. 2
Prostějov
Přihláška kompletní
Mrázková JindřiškaMrázková Jindřiška

ZŠ Židlochovice
Židlochovice
Postupuje do semifinále
Ámoska Jihomoravského kraje 2016.
Netušil PavelNetušil Pavel

Masarykovo gymnázium, Příbor, přízpěvková organizace
Příbor
Přihláška kompletní
Nováková PavlaNováková Pavla

ZŠ Bosonožská
Brno
Přihláška kompletní
Pacíková VěraPacíková Věra

ZŠ Husova
Brno
Přihláška kompletní
Pecinová AlenaPecinová Alena

Gymnázium Vysoké Mýto
Vysoké Mýto
Přihláška kompletní
Plachá MiloslavaPlachá Miloslava

ZŠ Barvířská
Liberec 3
Přihláška kompletní
Poslušná PetraPoslušná Petra

Základní škola pod Svatou Horou
Příbram II
Přihláška kompletní
Pospíšil MichalPospíšil Michal

Základní škola Přerov, U tenisu 4
Přerov
Postupuje do finále
Ámos sympaťák 2016.
Pražienka MiroslavPražienka Miroslav

Gymnázium Lovosice
Lovosice
Postupuje do semifinále
Ámos chemikář 2016.
Reichl JaroslavReichl Jaroslav

Střední průmyslová škola sdělovací techniky
Praha 1
Postupuje do semifinále
Ámos fyzikář 2016.
Santariusová JarmilaSantariusová Jarmila

ZŠ Dany a Emila Zátopkových
Třinec
Přihláška kompletní
Schneiderová BarboraSchneiderová Barbora

Základní škola a Mateřská škola Žalany
Žalany
Přihláška kompletní
Ámos češtinář 2016.
Stryková MiroslavaStryková Miroslava

Základní škola Ostrava-Hrabůvka, Provaznická 64, příspěvková organizace
Ostrava-Hrabůvka
Přihláška kompletní
Štěpánková Mgr. ŠárkaŠtěpánková Mgr. Šárka

ZŠ Šlapanice, okres Brno-venkov, příspěvková organizace
Šlapanice u Brna
Přihláška kompletní
Štočková ZuzanaŠtočková Zuzana

ZŠ Praha - Vinoř
Praha - Vinoř
Postupuje do finále
Ámoska Hlavního města Prahy.
Trčálková JindřiškaTrčálková Jindřiška

ZŠ a MŠ Stráž nad Nisou
Stráž nad Nisou
Přihláška kompletní
Trnková KvětaTrnková Květa

Základní škola a Mateřská škola Všeň
Všeň
Přihláška kompletní
Uluçay Ing. IrenaUluçay Ing. Irena

Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno, příspěvková organizace
Brno
Přihláška kompletní
Vavrečková HanaVavrečková Hana

OPEN GATE – gymnázium a základní škola, s.r.o.
Říčany
Postupuje do semifinále
Ámoska Středočeského kraje 2016.
Vytasilová HanaVytasilová Hana

Základní škola Říčany
Říčany-Radošovice
Přihláška kompletní


30. ROČNÍK - 2022/2023

29. ROČNÍK - 2021/2022

28. ROČNÍK - 2020-2021

27. ROČNÍK - 2019-2020

26. ROČNÍK - 2018-2019

25. ROČNÍK - 2017-2018

24. ROČNÍK - 2016-2017

23. ROČNÍK - 2015-2016

22. ROČNÍK - 2014-2015

21. ROČNÍK - 2013/2014

20. ROČNÍK - 2012/2013

19. ROČNÍK - 2011/2012

18. ROČNÍK - 2010/2011

17. ROČNÍK - 2009/2010

16. ROČNÍK - 2008/2009

15. ROČNÍK - 2007/2008

14. ROČNÍK - 2006/2007

13. ROČNÍK - 2005/2006

12. ROČNÍK - 2004/2005